Biurko elektryczne gwarancją zdrowego siedzenia

16-08-2019

 

Praca biurowa, brak ruchu i ogrom stresu - wielu z nas boryka się z tymi problemami na co dzień. Życie w biegu nie jest sprzymierzeńcem zdrowia i dobrej kondycji fizycznej, a siedzący tryb życia może przysporzyć masy problemów związanych zdrowotnych. Co zatem zrobić, aby praca siedząca była bezpieczna, łatwa i przyjemna? Wybrać odpowiednie biurko z regulacją elektryczną!

Dlaczego warto postawić na biurko elektryczne?

Pozornie praca biurowa kojarzona jest z bezpiecznym zawodem, w którym pracownicy nie są narażeni na mechaniczne urazy ciała. W praktyce jednak występuje u nich większą możliwość tego, że nabawią się przewlekłych shorzeń. Podczas wielu godzin spędzanych przed komputerem, ciało narażone jest na siedzenie w jednej pozycji. Taka stagnacja układu mięśniowo-szkieletowego może z kolei prowadzić do licznych zwyrodnień i nadwyrężeń. Osoby prowadzące siedzący tryb życia często borykają się z bólem kręgosłupa w jego dolnej części oraz bólem pleców. Praca przed komputerem może prowadzić do chorób zawodowych związanych z siedzącym trybem życia, na przykład skoliozy. Siedząc, obciążamy swój kręgosłup niemal dwa razy bardziej niż w momencie, kiedy stoimy. Nie brzmi to dobrze, prawda..? Jest jednak na to proste rozwiązanie. Jesteście ciekawi, jak poradzić sobie z bólem pleców? Jak sprawić, aby praca siedząca była zdrowa? Wybrać odpowiednie biurko z regulacją elektryczną, które zapewni dostosowanie trybu pracy do indywidualnych cech fizycznych każdego pracownika. Elektrycznie regulowany stelaż pomoże dobrać wysokość blatu w taki sposób, aby biurko komputerowe spełniało wszystkie zalecenia dotyczące zdrowego siedzenia. Klasycznego biurka nigdy nie uda dopasować się tak idealnie do sylwetki, jak można zrobić to z biurkiem elektrycznym. Wniosek? Biurko z regulacją wysokości jest więc niezastąpionym, nowoczesnym meblem biurowym, bez którego ciężko wyobrazić sobie pracę w profesjonalnym biurze. 

Jak dobrać biurko elektryczne?

Aranżując biuro oraz myśląc o wyborze biurka elektrycznego, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Regulacja wysokości biurka powinna być płynna i możliwa do ustawienia w jak największym zakresie. Biurko podnoszone elektrycznie musi dostosować się do cech fizycznych filigranowej kobiety mierzącej 1,5m, jak i rosłego mężczyzny, który będzie miał 2m wysokości. Tylko szeroki zakres elektrycznie regulowanego stelażu może zapewnić wygodę i komfort użytkowania dla każdego. Kolejną ważną cechą każdego biurka komputerowego, jest obecność przelotek na kable. Te niepozorne otwory metalowe lub aluminiowe pomogą w utrzymaniu nienagannego porządku na każdym biurku elektrycznym. Istotne jest również, aby wszystkie meble biurowe wykonane były z materiałów wysokiej jakości, które zapewnią ich długą żywotność. Warto wybrać biurka z regulacją elektryczną, których blat wykonany jest z płyt melaminowanych. Taki blat biurka nie będzie sprawiał problemów z czyszczeniem, ponieważ jest wysoce odporny na zabrudzenia. Płyta melaminowana odznacza się również wysokim stopniem odporności na uszkodzenia mechaniczne. Podczas użytkowania biurka elektrycznego zgodnie z jego przeznaczeniem, płyta melaminowana praktycznie niweluje możliwość obtłuczeń i uszkodzeń blatu roboczego. Wybierając biurko elektryczne warto również zwrócić uwagę, czy sam stelaż regulowany elektrycznie jest wykonany z dobrej jakości materiałów. Najbardziej stabilny i trwały będzie stelaż metalowy malowany proszkowo. Biurko elektryczne usytuowane na takim mocnym stelażu wiele zniesie, utrzyma tony dokumentów, komputerów, sprzętów biurowych i urządzeń niezbędnych w codziennej pracy. Nie mniej ważny od konstrukcji biurka, jest jego wygląd. Meble powinny odznaczać się doskonałą jakością wykonania i ciekawym designem. Nowoczesne biurka z regulacją elektryczną muszą być estetyczne i pasować do każdego biurowego wnętrza. Ważne, aby ich forma cechowała się prostym i klasycznym kształtem i starannym wykończeniem. Jednym zdaniem - biurko powinno być i praktyczne i piękne!

Gdzie kupić biurko elektryczne?

Jeśli chcą Państwo cieszyć się nowoczesnymi meblami biurowymi wysokiej jakości, polecamy zapoznać się z ofertą sklepu internetowego deltivo.pl. W swoim szerokim asortymencie posiadamy również biurka z regulacją elektryczną Selko. Jest to linia biurek elektrycznych, stworzona z myślą o najbardziej wymagających klientach. Klasyczna linia biurek Selko sprawi, że dodadzą charakteru każdemu wnętrzu. Ich design dopasuje się zarówno do nowoczesnych biur, jak i tych z klasyczną aranżacją. W swojej ofercie posiadamy aż 11 kolorów blatów do wyboru oraz dwa kolory stelaża. Dzięki tej opcji spersonalizujesz swoje biurko elektryczne i dopasujesz je do charakteru wnętrza swojego biura. Biurka Selko z regulacją elektryczną wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Blat jest stabilną konstrukcją z płyty melaminowanej, którą utrzymuje metalowy stelaż malowany proszkowo. Biurka Selko wyposażone są w przelotki metalowe, które pomogą uporać się z licznymi kablami i utrzymają porządek na blacie. Wyróżnia je również bezpieczeństwo użytkowania, ponieważ odznaczają się wysokim wskaźnikiem niskopalności: Ds-2,d0. Biurka elektryczne Selko są odporne na zabrudzenia, a ich powłoka zapewnia szybkie czyszczenie. Utrzymanie porządku na blacie nie będzie problemem, gwarancją tego jest klasa higieny E1, którą posiadają nasze biurka  regulacją wysokości. Biurka elektryczne Selko dostępne są w kilku wariantach, tak aby każdy wymagający klient znalazł odpowiedni dla siebie mebel biurowy.

Jak zniwelować ryzyko chorób zawodowych związanych z siedzącym trybem życia?

Pierwszą ważną zasadą jest dostosowanie warunków pracy biurowej do cech fizycznych pracownika. Warto zainwestować w nowoczesne rozwiązanie i postawić na biurko z regulacją elektryczną dla każdego pracownika, który spędza większość swojego dnia przy biurku. Wysokość blatu pracownicy powinni indywidualnie dostosować do swoich potrzeb. Poprawna pozycja przed komputerem to pozycja siedząca, plecy powinny być proste, a ręce naturalnie ułożone na blacie. Czy wygodne biurko elektryczne załatwi wszelkie problemy osób prowadzących siedzący tryb życia? Niekoniecznie. Warto pamiętać, że pracownicy biurowi mają po prostu zbyt mało aktywności. Dlatego gorąco zachęcamy do prowadzenia zdrowego trybu życia i ruchu fizycznego. Może zamiast samochodu warto czasem postawić na rower lub spacer, a wypoczynek przed kanapą zastąpić wyjściem na basen? Wasz pies również nie pogniewa się na Was, jeśli zabierzecie go na dłuższy, niż zwykle, spacer. 

 

Zachęcamy, aby z głową zadbać o swoje zdrowie, zwiększyć aktywność fizyczną i jeść zdrowo. A w pracy? Warto postawić na ergonomiczne meble biurowe i biurka z elektryczną regulacją wysokości, które poprawią kondycję kręgosłupa i zniwelują bóle pleców.